» 
»
 

200 kobra yılanı çiftlikten kaçtı!

Çin'in doğusunda bulunan yasa dışı üretim çiftliğinden 200 adet zehirli kobra yılanı kaçtı. Kaçan yılanlardan 50'sinin bir an öne yakalanması için alarm verildi.

Çin'de yasa dışı üreticim yapan yılan çiftliğinden yaklaşık 200 kobra yılanı kaçtı. Üreticiler kendi imkanları ile 150 yılanı yakaladı. Ancak hali hazırda 50 zehirli kobra yılanının kayıp olduğu belirtildi. Kaçan kobra yılanlarının tek gözlü ve dünyanın en zehirli yılanlarından birisi olduğu belirtildi. Ülke yetkilileri alarma geçerek, halkı bu yılanlara karşı dikkatli olmaları için uyarılarda bullundu. Yılanların geçtiğimiz Ağustos ayında Nancing yakınlarında bulunan bir üretim çiftliğinden kaçtığı tespit edildi. Bu haftanın başında ise evinde yılan bir kişinin yılanı öldürmesi ve şikayette bulunması üzerine yetkililer durumdan haberdar olup, alarma geçti.

Yerel hükümet, Şanghay'a çok satyıda panzehir getirildiğini belirteren herhangi bir ısırılma vakasına karşı tedbirli olduklarını be hazırda beklediklerini açıkladı. Uzmanlar ise boyları yaklaşık 20 santimetre olan yavru kobra yılanlarının olgunlarına nazaran daha az zehirli olduklarını ve yavru yılanların bölgedeki soğuk havaların etkisinin artması ile daha fazla yaşayamayacaklarını dile getirdi. Yasa dışı üretim yapan çiftlik sahibi 52 yaşındaki Çin Guorog, feci olayın ardından gözaltına alındı. Guorog'un verdiği ifadede 6 Ağustos'da yaklaşık iki bin yılan yumurtası getirttiğini ve yumurtalardan 1.500 yavru aldığını ifade etti. Tek gözlü ve zehirli olarak adlandırılan kobraların, bir canlıyı ısırdığında sinir sisteminde saniyeler içerisinde felçe ardından da ölüme neden olabilecek zehir saçıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *