2016-2017 eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor? MEB açıkladı!

Bazı basın yayın organlarında yeni eğitim öğretim yılının başlama tarihinde değişiklik olduğu yönündeki iddiaları yalanlayan MEB konuya ilişkin bir basın açıklaması yayınladı ve tarih verdi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında pek çok devlet kurumunda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nda da görevden almalar yaşandı ve binlerce öğretmenin görevden uzaklaştırılmasının ardından bazı basın yayın organlarında yeni eğitim öğretim yılının başlama tarihi ile ilgili spekülasyonlar yapılmaya başladı.

Söz konusu haberler üzerine harekete geçen MEB bu yayınlarda eğitim öğretim yılının 3 Ekim’de başlayacağına dair verilen bilgilerin gerçeği yansıtmadığını bir basın açıklaması ile duyurdu ve 2016-2017 eğitim öğretim yılının daha önce de çalışma takviminde yer aldığı üzere 19.09.2016’da başlayacağını bildirdi.

Her türlü resmi açıklamanın MEB haber müşavirliği tarafından yapıldığının da hatırlatıldığı duyuruda bunun haricindeki açıklamalara itibar edilmemesi istendi. MEB çalışma takviminde yer alan bilgilere göre yeni eğitim öğretim yılı 19 Eylül Pazartesi tarihinde başlayacak. Birinci dönem 20 Ocak 2017 Cuma günü sona ererek 23 Ocak-3 Şubat arası yarıyıl tatili yapılacak. 6 Şubat Pazartesi günü 2. Dönem başlayacak ve 9 Haziran 2017 Cuma günü bitecek. Ancak her yıl olduğu gibi öğretmenler 1 Eylül tarihinde okullarında hazır bulunacaklar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *