2016-2017 özel okul devlet desteği miktarı belli oldu

Milyonlarca velinin merakla beklediği soru nihayet yanıtını buldu. 2016-2017 eğitim öğretim yılında özel okul devlet desteği miktarı açıklandı ve buna göre eğitim öğretim desteği ne kadar oldu işte detaylar...

Resmi Gazete’de yayımlanan 2016-2017 eğitim öğretim yılı özel okul teşvik miktarı 75 bin yeni öğrenciye verilecek. Bunlardan okul öncesi öğrencilerine 2860 TL, ilkokul ve temel lise öğrencilerine 3440 TL, ortaokul ve lise öğrencilerine 4000 TL devlet desteği verilecek.

Her yıl eğitimini özel okulda devam ettirmek isteyen öğrenciler için belirlenen ücretlerin verileceği toplam öğrenci sayısı yeni öğrencilerle birlikte 340 bin sayısına ulaşacak. Eğitim-öğretim desteği verilecek öğrenci sayıları her yıl Maliye ve Milli Eğitim Bakanlıklarınca belirleniyor ve her bölgenin gelişmişlik durumu, aile gelir düzeyi ve eğitim bölgesinde yer alan öğrenci sayısı dikkate alınıyor.

Özel okul devlet teşvikleri bilindiği gibi beyanlara göre belirlenen kişilere ve okullara sağlanıyor ancak gerçek dışı beyanda bulunanlar tespit edildiğinde ödeme tarihinden itibaren gecikme zammı hesaplanıyor ve bir ay içinde gecikme zammı ile birlikte yapılacak tebligatla isteniyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *