2016-2017 özel okul teşvik başvuru tarihi belirlendi

Özel okul teşvik başvuruları için tarih MEB tarafından nihayet açıklandı ve özel okul devlet desteğinden ilk defa faydalanacak olan 75 bin öğrenci için başvuru takvimi belirlendi.

2016-2017 eğitim öğretim yılı özel okul teşvik için başvuru yapacak olan 75 bin öğrenci için takvim açıklandı. Buna göre ilk defa özel okul devlet desteği almak için başvurular 15 Ağustos–2 Eylül tarihleri arasında alınacak ve teşvik almaya hak kazanan öğrenciler 5 Eylül tarihinde ilan edilecek.

Daha önce teşvik alanlarla birlikte bu yıl özel okul devlet teşviği alan öğrenci sayısı 340 bine ulaşacak. Resmi Gazete’de yayımlanarak duyurulan teşvik miktarları ise 6 bin okul öncesi öğrencisi için 2 bin 860 lira, 15 bin ilkokul öğrencisi için 3 bin 440 lira, 15 bin ortaokul öğrencisi için 4 bin lira, 15 bin lise öğrencisi için 4 bin lira ve 24 bin temel lise öğrencisi için 3 bin 440 lira olarak belirlendi.

Özel okul devlet teşvik başvuruları özel okullar için MEBBİS üzerinden, öğrenciler için kayıtlı bulundukları okullardan alınacak. Hangi okulların teşvik kapsamına alındığı ise Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü internet sayfası üzerinden ilan edilecek.

5 Eylül’de ilan edilecek olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı özel okul teşvik sonuçları sonrasında teşvik almaya hak kazanan öğrenciler, 6-19 Eylül tarihleri arasında okul tercihlerini yapacaklar. Hangi okullara yerleştirildiklerine ait sonuçlar ise 20 Eylül tarihinde açılanacak. Öğrencilerin yerleştirildikleri okullara nakil ya da kayıt yaptırmaları için ise 21-26 Eylül tarihleri arası belirlendi. Boş kalan kontenjanlara aynı tercihler üzerinden 27 Eylül’de ek yerleştirme işlemi yapılacak. Ek yerleştirme sonucuna göre kayıtlar ise 27-30 Eylül arasında yapılacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *