» 
 

2016 2017 özel okul teşvik sonuçları bugün açıklandı

MEB tarafından 2016-2017 eğitim-öğretim yılı için 15 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında alınan özel okullara teşvik başvurularının sonuçları saat 14.00 civarında açıklandı. Sonuçlara göre tercih yapmaya hak kazanan öğrenciler bu sayede belirlenmiş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılı için özel okul teşvik sonuçları nihayet açıklandı. Başvuruları 15 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında alınan ve özel okullara yönelik teşvik yani eğitim ve öğretim desteği başvurusunun sonuçlarına göre öğrenciler tercih yapmaya hak kazandı. Özel okul teşvik sonuçlarına göre öğrenciler artık tercihlerini yapabilecek. Özel okul teşvik başvuruları sonucuna göre tercih yapma şansı yakalayan öğrenciler bu tercihlerini 6-19 Eylül tarihleri arasında yapacak. Tercihlere göre yerleştirme sonuçları ise 20 Eylül Salı günü açıklanacak.

Özel okul teşvik sonuçlarına göre yerleştirme sonuçlarına göre eğitim ve öğretim desteği hakkına sahip olan öğrenciler, yerleştirilecekleri özel okula 21 Eylül'den 26 Eylül'e kadar nakil işlemlerini ve kayıtlarını tamamlamış olacaklar. Ek yerleştirme işlemleri ise 27-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Özel okullara teşvik almaya hak kazanan bir öğrenci, eğitim kademesinin bitimine kadar bu fırsattan yararlanabiliyor. Mesela ilkokul veya ilkokulda öğrenim gören öğrenci, ilkokulda teşvik hakkı kazandıysa ortaokula kadar, ortaokulda teşvik hakkı kazandıysa liseye kadar bu haktan yararlanabiliyor. Ancak teşvik hakkı içerisinde iken sınıf tekrarına kalan öğrenci eğitim ve öğretim desteği hakkını kaybediyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *