2016 Açıköğretim kayıtları (AÖL) ne zaman bitiyor?

2016-2017 eğitim öğretim yılı Açıköğretim kayıtları ve kayıt yenileme işlemleri halâ devam ediyor. Peki Açıköğretim (AÖL) kayıtları ve MAÖL kayıtları ne zaman bitiyor?

MEB'e (Milli Eğitim Bakanlığı) bağlı Açıköğretim Lisesi ve Mesleki Açıköğretim Lisesi öğrencileri için kayıt ve kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. Ancak Açıköğretim AÖL ve Mesleki Açıköğretim MAÖL kayıtları ne zaman bitecek? Açıköğretim lisesi öğrencileri için son kayıt tarihi 23 Eylül tarihinden 30 Eylül tarihine kadar uzatıldı. Yani öğrenciler Açıköğretim Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı için yarına kadar kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini yapabilecekler. AÖL'e kayıt yaptıracak öğrenciler ise 40 TL olan ilk sınav bedelini ödemek zorundadır.

AÖL kayıt ücretlerini ise Ziraat Bankası, Halk Bankası veya Vakıflar Bankası'nın herhangi bir şubesine giderek T.C. kimlik numarası ile MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına 30 TL ödeyecek ve verilen dekontu saklayacaktır. Yeni kayıt için, e-Okul sisteminde kaydı olanlardan belge talep edilmeyecektir. e- Okul kaydı olmayanlardan ise, ilköğretim ya da ortaokul diplomasının aslı, ara sınıflardan gelenler için tasdikname, lise diplomasının onaylı fotokopisi, son 6 ay içerisinde çekilmiş renkli vekikalık fotoğraf, T.C. numarasını gösteren belge, erkekler için askerlik ile ilişiğinin olmadığı ile ilgili belge, yurt dışından gelenler için ise Denklik Belgesi isteniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *