2016 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları açıklandı

Son dakika... son dakika... son dakika...Birçok öğrencinin sabırsızlıkla beklediği 2016 dikey geçiş sınav sonuçları açıklandı...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) DGS sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Açıklamada 21 Ağustos 2016 tarihinde uygulanan Dikey Geçiş Sınavı (2016-DGS) değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı, ve sınava giren öğrencilerin, sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.trinternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekleri ifade edildi.

Ön lisans mezunlarının girebileceği dikey geçiş sınavı DGS, 4 yıllık lisans programlarına geçiş olanağı sağlayan bir sınavdır. Dikey Geçiş Sınavı’na katılabilmek için bir meslek yüksek okulu veya açık öğretim ön lisans programından mezun olmuş veya mezun olmaya hak kazanmış olmak gerekmektedir.

Sınav sonuçlarını öğrenen adaylar; tercih işlemlerini hangi tarihlerde ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebilirler. Yükseköğretim lisans programları için tercih yapacak olan öğrenciler tercih süreçlerinde ÖSYM'nin İnternet adresinden temin edebilecekleri Tercih Kılavuzundan yararlanabilirler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *