2016 LYS sonuçları açıklandı

Son dakika... 2016 LYS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Lisans Yerleştirme Sınavı 2016 sonuçlarına ulaşmak için detaylar haberimizde...

2016 Lisans Yerleştirme Sınavı (2016-LYS) sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinde açıklandı. LYS 2016 yılı sınav sonuçları sonunda meraklı bekleyişin ardından belli oldu. Sosyal medyada söylenenden biraz geç açıklanması nedeniyle oldukça çok konuşulan 2016 LYS sonuçları için yapılan son dakika açıklamasında, darbe girişimi nedeniyle herhangi bir aksama yaşanmadığı belirtildi.

18-19 ile 25-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen LYS 1, LYS 2, LYS 3, LYS 4, LYS 5 sınavlarından ardından sınav sonuçları da bugün itibariyle belli oldu. Şimdi ise sıra tercih işlemlerine geldi. LYS sınav sonuçlarına göre tercihler ne zaman başlayacak merak edenler için tarihin 26 Temmuz- 2 Ağustos arası olarak belirlendiğini hatırlatalım.

Lisans programlarına yerleşmek isteyen adaylar belirlenen tarihler arasında 24 tercih hakkı kullanarak bildirim gerçekleştirecekler. Bu işlemlerin tamamlanmasını takiben belirtilen süre içerisinde https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden tercihlerde değişiklik yapılabilecek. Peki 2016-ÖSYS yerleştirme sürecinde yükseköğretim programlarına kimler tercih yapma hakkına sahip olacak?

Aldıkları sonuçlara göre üç gruba ayrılan adaylardan 2016-YGS’ye girenlerden 150 ve üzerinde puan alanlar arasında sınavsız geçiş hakkı olmayanlar, 150 ve üstü puan alanlardan sınavsız geçiş hakkı bulunanlar ve sadece sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar tercih yapabilecek.

Gelişen teknoloji ile birlikte daha hızlı ulaşım imkanı sağlandığı için açıklanan 2016 LYS sonuçlarına internet üzerinden ulaşmak da artık oldukça kolay. Ancak ilk anda çok sayıda kişinin bir anda yüklenmesi nedeniyle giriş yapmakta zorlanabilirsiniz

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *