2016 Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu başvuru tarihleri ne zaman?

Her sene Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen 100 öğrenci ile Microsoft Türkiye ofisinde yapılan Açık Akademi Yaz Okulu başvuruları başladı. Başvuru tarihleri ne zaman?

Microsoft Türkiye ofisinde her sene 100 öğrenci aynı yerde buluşuyor. Açık Akademi Yaz Okulu başvuruları başlamışken bu yıl da öğrencilere sektörlerin liderleri ile tanışma imkânı sunuluyor. Burada aldıkları uygulama ve geliştirme eğitimleri ile öğrencilerin ufku genişliyor. Başarısını kanıtlamış olan öğrencilere ayrıca iş dünyasının kapılarıda aralanıyor. Öğrenciler Açık Akademi Yaz Okulu'nda yeni projeler geliştiriyorlar ve bu projeleri bilişim dünyasına tanıtıyorlar. Önemli firmalarında katılımları ve destekleri ile birlikte Microsoft Türkiye Açık Akademi Yaz okulu başvuruları başladı. Başvuru tarihleri ise 12 Mayıs - 27 Mayıs tarihleri arasında olacaktır.

Bu sene 1 - 26 Ağustos tarihlerinde olacak Yaz Okulu'nda 1. ve 2. sınıfa giden üniversite öğrencilerine ileri seviyede eğitim veriliyor. Bu eğitimde farklı sektörlerden liderlerle tanışırken, projeleri beğenilen öğrencilere ise iş olanağı sağlanıyor. Geçtiğimiz sene 100 öğrencinin alınacağı okula 1000 öğrenci başvuru yapmıştı. Bu sene ise bu rakamın daha da artacağı düşünülüyor. Açık Akademi Yaz Okulu'nda en iyi öğretmenlerin öncülüğünde öğrencilere yoğun ders programları sunuluyor. Aldıkları teknik eğitim haricinde, kendilerini başarılı işler kurabilmeleri adına eğitimler, iş geliştirme taktikleri ve satış gibi konularda bilgilendiriliyorlar. Microsoft Türkiye'nin bu okulu sayesinde Açık Akademi Yaz Okulu ile Türkiye'nin düşük bütçeli küresel bilişiminde katma değer sağlayacak. Bu program sayesinde Türkiye'de yetenekli genç yazılımcılar yer almış olacak. Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu'nda bu sene, temel geliştirme uygulamalarının haricinde Xamarin, Microsoft Cognivite, Unity ve VR/AR teknolojileri, büyük bulut ve veri teknolojilerinin de öğrencilere aktarılması hedefleniyor. Yaz Okulu'na katılan öğrenciler 1 ayın sonunda jurilerin karşısına çıkarak kendi tasarladıkları projelerini de sunma imkânı yakalayacaklardır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *