» 
 

2016 Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) son ödeme tarihi 1 Şubat!

2016 MTV 1. taksit için son ödeme tarihi değişti. Motorlu taşıtlar vergisi 1. taksit ödemeleri son gününü, 31 Ocak 2016 tarihinin tatile rastlaması nedeniyle, son ödeme tarihinin 1 Şubat 2016 tarihi olduğunu bildirildi.

MTV son ödeme tarihi ne zaman sorusunun yanıtı İl Defterdarlığı’ndan geldi. Yapılan açıklamada, mükelleflerin MTV ilk taksitinin en geç 1 Şubat tarihinde ödenmesi gerektiği belirtildi.

Açıklamada, "Mükelleflerimize 2016 yılı motorlu taşıtlar vergisi 1. taksit ödemesinin son gününün, 31 Ocak 2016 tarihinin tatile rastlaması nedeniyle, 1 Şubat 2016 tarihi olduğunu hatırlatmak isteriz.Motorlu taşıtlar vergisi daha hızlı ve kolaylıkla ödenmesine yönelik çalışmalarımız sonucunda; Kredi kartı ile www.gib.gov.tr üzerinden İnternet vergi dairesi aracılığıyla anlaşmalı bankalara doğrudan başvurarak veya İnternet bankacılığını kullanarak, motorlu taşıtlar vergisi yönünden ise mükellefiyet kaydının bulunduğu vergi dairesi müdürlüğüne başvurarak,ödemeler yapılabilmektedir. Bu yıl uygulamaya konulan GİB Mobil uygulaması (IOS ve Android) ile cep telefonu üzerinden de motorlu taşıtlar vergisi ödenebilmektedir. Ayrıca, www.gib.gov.tr üzerinden geçmiş yıllara ilişkin borç yükümlülüklerini sorgulayabilir ve geçmiş yıllara ait motorlu taşıtlar vergisi borçlarınızı ödeyebirsiniz. Mükelleflerimizin gecikme zammına muhatap kalmamaları için 1 Şubat 2016 tarihi bitimine kadar motorlu taşıtlar vergisini ödemeleri büyük önem arz etmektedir” denildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *