2016 Özel okul teşvik sonuçları açıklandı mı?

2016-2017 yılı için özel okullara eğitim ve öğretim teşvik desteğinden yararlanmak üzere tercih yapmaya hak kazanan öğrenciler tercihlerini yaptı. Özel okul teşvik sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu da cevabını buldu.

Özel Okul Teşvik sonuçlarının açıklanmasının sonrasında 5 Eylül ile 19 Eylül tarihleri arasında adaylar yerleştirme için tercihlerini yaptı. Özel okul teşvik sonuçlarının ise bugün açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak için hak kazanan öğrenciler yerleşecekleri özel okula 21 Eylül ile 26 Eylül tarihleri arasında nakil işlemlerini ve kayıtlarını tamamlamış olacaklar.

Özel okul teşvik sonuçları için tıklayın

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için tercih edilebilecek okullar 6 Eylül ile 19 Eylül tarihleri arasında yayınlandı. Bugün ise özel okul teşvik sonuçlarının açıklandı. Eğitim ve öğretim desteğine hak kazanan öğrenciler 21-26 Eylül tarihlerinde nakil, kayıt işlemlerini yapacak. Okullardaki boş kontejanlar için ise yine aynı tercih üzerinden 27 Eylül tarihine kadar ek yerleştirme işlemi yapılacak.

Bu şekilde özel okullarda öğrenim görecek 75 bin öğrenciye devlet eğitim ve öğretim desteği sağlamış olacak. Önceki senelerde de teşvik desteği için hak kazanan öğrenciler ile birlikte 2016-2017 eğitim öğretim döneminde toplamda 340 bin öğrenci teşvik desteği almış olacak. İlkokul, ortaokul ve ortaöğretimde okuyan ve özel okul teşvik almaya hak kazanan öğrenciler eğitim dönemi boyunca sınıf tekrarı yapmamak şartı ile bu haktan yararlanabilecek. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *