2016 yılı KYK kredi ve burs başvuruları başladı

Öğrencilerin merakla beklediği kredi ve burs başvuruları başladı. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Kılıç başvuru tarihleri hakkında bilgi verdi.

Üniversite öğrencilerinin uzun zamandır merakla beklediği Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kredi ve burs başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada kredi ve burs başvurularının alınmaya başladığını belirtti ve başvuru için son tarihi olarak 12 Ekim 2016 açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yurt içinde ve KKTC’de öğrenim gören ve diğer yabancı ülkelerde önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerin başvuru için e-Devlet kapısını ya da kyk.gsb.gov.tr adresini kullanabileceği belirtildi.

Öğrencilerin büyük çoğunluğuna üniversite eğitim hayatı boyunca önemli oranda destek olan kyk burs ve kredi için söz konusu adreslerden giriş yapılarak başvuru yapılabilecek. KYK burs ve kredi başvurusu için son tarih ise 12 Ekim Çarşamba saat 23.59 olarak belirlendi. Kredi ve burs için başvuracak olan öğrenciler bu tarihten önce başvurularını ilgili sitelerden online olarak yapabilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *