2016 yılında dijital platformlarda en çok nelerin aradığını açıklandı

Online firma rehberi Yellow Pages 2016 yılı boyunca kullanıcıların en çok cep telefonu arandığını açıkladı. İkinci sırayı ise…

Dijital platformlarda en çok ne arandı? sorusu Online firma rehberi Yellow Pages tarafından yanıt buldu. Sonuçlara göre aramaların yüzde 55’i mobil cihazlardan yapılırken, en çok aramayı da 18 - 34 yaş arası kullanıcılar yaptı. 

Yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki, dijital platformlarda en çok arananlarda ilk sırayı cep telefonu aramaları aldı. Yüzde 5’lik dilime sahip bu aramaların yüzde 55’i mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilirken, yüzde 45’lil kısmı masaüstü cihazlardan yapıldı.

Sonuç değerlendirmeleri cinsiyet açısından ele alındığında ise aramaların yüzde 69’u erkekler yüzde 31’i ise kadınlar tarafından yapıldığı gözlemlenirken, 18-34 arası yaş aralığındaki kişiler yüzde 56’lık bir oran ile en çok arama yapan yaş aralığı oldu.

Öte yandan ikincilik koltuğuna yüzde 4’le yine Türk mutfağı oturdu. Bu kategoriyi de sırası ile yüzde 3’lük bir dilimle giyim ve giyim aksesuarları, yüzde 2,5 bakanlık ve devlet daireleri, yüzde 1,5 vakıf ve dernekler takip etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *