2017 harç paralarına ilişkin açıklama! Ne kadar olacak?

YÖK Başkanlığı, 667 KHK uyarınca ÖSYM tarafından diğer yükseköğretim kurumlarına yetiştirilerek kayıt yaptıran öğrencilerin öğrenim ücretlerini açıkladı. 2017 harç paralarına ait açıklama merakla bekleniyordu. Peki, yeni yılda 2016-2017 harç paraları ne kadar olacak?

Yeni yıla geçmeye sayılı günler kala, öğrencilerin gözleri yeni harç ücretlerine çevrildi. Peki, 2016-2017 eğitim öğretim yılında harç paraları ne kadar olacak? Konu ile ilişkin Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, 23 Temmuz 2016 tarih ve 29779 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 667 Karar Sayılı, OHAL Kapsamına Alınan Tedbirlere İlişkin KYK'nin 2'inci maddesinin 1'inci fıkrasına istinaden kapatılan yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrencilerden diğer yükseköğretim kurumlarına merkezi yerleştirme sonucunda yeni kayıt yaptıranların 2016-2017 eğitim döneminde ödeneyecekleri ücretlerin belirlenmesi ve ödenmesine ilişkin detaylar aktarıldı.

Buna göre, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrencilerden ÖSYM tarafından yerleştirilenler, yerleştirildikleri yıla ait ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontejanları Kılavuzunun özel koşul ve açıklamalar kısmında eğitim öğretim ücreti ile ilgili burslandırmaya veya sabit ödemeye ilişkin herhangi bir açıklama bulunmaması durumunda 2015-2016 eğitim öğretim döneminde ödemiş oldukları öğrenim ücretlerine TÜİK tarafından yayınlanan 2016 Ağustos dönemi TÜFe artış oranının uygulanması sonucunda hesaplanan öğrenim ücretlerini kayıt yaptırdıkları yükseköğretim kurumlarına ödeyeceklerdir.

Ödenecek ücretin belirlenmesinde öğrencilerin 2015-2016 eğitim öğretim yılına ait ödemeleri banka dekontu, hesap ekstresi, makbuz ve pos cihazı tarafından üretilen belgeler ile kanıtlamalarının mecbur olduğu, belgelerini ibraz edemeyenler ile ilgili yükseköğretim kurumlarının programlarına ait aşağıda belirlenen linkteki tablolarda gösterilen öğrenim ücretlerinin ödeneceği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *