» 
 

2017 Kasko ücretlerine yüzde 30'luk zam oranı yolda

Döviz kurlarındaki artış sigorta ücretlerini de olumsuz yönde etkiliyor. Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu, dövizdeki yükseliş nedeni ile kasko fiyatlarında yüzde 30’a kadar prim artışı beklentisi olduğunu ifade etti.

Sigorta Bilgi Merkezi verileri gösteriyor ki Nisan ayından bu yana yükselen bir ivme ile sürekli artan döviz kuru sigortayı ve yedek parça fiyatlarını da etkilediği görülüyor. Bu bağlamda hasar gören araçların yedek parça maliyetinin artmış olması sigorta maliyetlerine de yansımakta.

 Kasım ayından bu yana yüzde 10’luk bir oranla trafik sigortasına yansıyan zamların kısa süre içerisinde de kaskolarda etkisini göstereceği düşünülüyor. Daha şimdiden yüzde 5 civarında bir yükseliş ile karşı karşıya kalan araç sahiplerini önümüzdeki günlerde yüzde 15 ile 30 arasında bir ek fatura bekliyor.

Sigorta fiyatlarının her yıl enflasyon oranı olan yüzde 10’lar civarında arttığını hatırlatan Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu, “Şimdi dövizdeki yükselişle yüzde 30’a kadar prim artışı bekliyorum." açıklamalarında bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *