» 
 

2017 kurbanlık fiyatları hakkında Bakan Fakıbaba açıklama yaptı

Kızılay küçükbaş kurbanlık fiyatlarının 745-750 TL civarında açıklanacağını belirten Bakan Fakıbaba, amaçlarının hem üreticiyi hem esnafı hem de tüketiciyi korumayı amaçladıklarını ifade etti.

Tekirdağ Valilik makamında açıklamalarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, 12 gündür bakan olarak görev yaptığını ve bu süre içinde gece gündüz demeden çalıştıklarını kaydetti. Üretici, esnaf ve tüketiciyi korumayı hedeflediklerini belirten Fakıbaba, bayramı rahat geçirmek üzere çalışmalar yaptıklarını belirterek, hayvan, sebze ve meyve ithalatını bitirmek sorusu üzerine ciddi çalışmaların devam ettiğini kaydetti. İthalatçılara rahat olmalarını söyleyen Fakıbaba, amaçlarının halkı mutlu etmek olduğunu, bu konuda da başarılı olacaklarına inandığını ifade etti.

2017 yılı kurbanlık fiyatları konusunda artışla ilgili sorulara da yanıt veren Bakan Fakıbaba, geçen yılki kurbanlık fiyatlarının üzerinde olacağını düşünmediğini, Kızılay'ın küçükbaş kurbanlık fiyatlarını 745-750 lira civarında açıklayacağını belirtti. Lokantalarda artan yemeklerin fakirlere dağıtılması projesi hakkındaki soruya "israf eden iflas eder" şeklinde yanıt veren Fakıbaba, "Biz ülke olarak mutlaka israfın karşısında olmamız lazım. Açlıktan ölen insanlar ver. Biz bu israfı önlemek zorundayız. Ben demiyorum ki insanlar yarım porsiyon yesin. 1,5 porsiyon da yenilebilir ama yarım porsiyonla başlanır, bir yarım porsiyon daha istenir. Özellikle lüks lokantalar için söylüyorum ben bunu. Gittiğimiz düğünlerde bakıyorum öyle porsiyon geliyor ki bir şey de söyleyemiyorsunuz. Onun dörtte birini yiyorsunuz gerisi gidiyor. Fakirin fukaranın porsiyonlarını arttırmak zorundayız ama lüks yerlerdeki porsiyonları da küçültmek zorundayız." dedi. Fakıbaba, bu konuda gerekli çalışmaların da yapıldığı bilgisini paylaştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *