» 
»
 

2017 resmi tatil günleri hangileri? Yeni yılın merak edilen tarihleri...

2017 yılında kaç gün resmi tatil olacak? 31 Aralık hangi güne denk geliyor? Yeni yıla girerken en çok merak edilen soruları arasında yerini aldı İşte 2017’nin resmi tatil günler…

Yeni tatilin ilk resmi tatili yılbaşı olarak kutlanan 1 Ocak pazar günü. İkinci resmi tatilde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da pazar günü olacak. Üçüncü resmi tatil işçi bayramı olarak kutlanan 1 Mayıs Pazartesi günü tatil olacağı öğrenildi. Devamında gelen tatil günü ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Cuma günü tatil olarak kutlanacak.

Ramazan Bayramı tatilinde 24 Haziran Cumartesi öğleden sonra başlayan resmi tatil 25 Haziran pazar, 26 Haziran pazartesi ve 27 Haziran salı günleri olmak üzere 3 gün daha tatil olarak belirlendi. Yeni yılda vatandaşların sevineceği bir olay Zafer bayramı ile Kurban Bayramı günleri art arda gelmesi. 30 Ağustos Çarşamba Zafer bayramı olarak kutlanırken 31 Ağustos Perşembe Kurban Bayramı Arefesi yarım gün tatil olacağı belirlendi.

 Vatandaşlar hükümetin Kurban Bayramı Arefe gününü bu yıl tam gün olarak tatil ilan etmesini bekliyor. Kurban bayramı tatili 1 Eylül cuma, 2 Eylül cumartesi, 3 Eylül pazar ve 4 Eylül pazartesi olarak belirlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ise Pazar günü kutlanacağı için resmi tatil olarak ilan edildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *