» 
»
 

2017 Umre programı açıklandı! Kayıtlar başlıyor

Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından 2017 yılının umre programları açıklandı. Umre ziyareti yaparak kutsal topraklara gitmek isteyenler için umre kayıtları 31 Ekim'de başlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sayfasında bulunan bilgiye göre, servisli, otel, yürüme mesafeli tipler için 7, 11, 14, 20 ve 24 günlük umre programlarını düzenlemekte olan Diyanet İşleri Başkanlığı, 2017'de yarı yıl tatili için 11 günlük umre planladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017 umre programları da açıklandı. Kutsal toprakları ziyaret ederek umre yapmak isteyen vatandaşlar için kayıtlar 31 Ekim'de başlıyor. Umre programları tercihlerine göre fiyatlandırma yapılıyor. Minimum 950 dolar, maksimum bin 950 dolar olarak belirlendi. 2017 yarı yıl tatili için umre programı düzenlendi.

2017'de ramazan ayında gitmek isteyenler için de Diyanet İşleri Başkanlığı ayrıca bir program hazırlanacak. Umre ziyareti yapmak ve kutsal toprakları ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, kendilerine uygun olan umre programını belirleyecek ve ardından bankanın koduna göre de umre ziyareti için ücretlerini yatıracaklar. Daha sonra da kendilerine en yakın olan müftülüğe gidecek ya da http://hac.diyanet.gov.tr adresinden internet üzerinden kaydını yaptırabilecek. Kayıtlar 31 Ekim'de başlayacak ve umreciler kutsal topraklara gitmek üzere 30 Kasımda yola çıkacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *