» 
 

2017 yılı Hac müracaatları 28 Aralık'ta başlıyor!

Binlerce Müslümanın Hac vazifesini yerine getirebilmek adına heyecanla beklediği 2017 Hac müracaatları 28 Aralık Çarşamba günü başlıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, 2017 yılında hac ibadetini yerine gitmek amacıyla kutsal topraklara seyahat etmek için ilk defa kayıt yaptıracak vatandaşların müdürlük tarafından açıklanan bankalara 20 TL ön kayıt ücreti yatırmaları gerektiğini belirtti.

Açıklamada ön kayıt işlemlerinin için başvuruların 28 Aralık 2016-6 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacağı ifade edilirken, hacı adaylarının diyanet işlerinin resmi sitesini kullanarak veya müftülüklere bizzat müracaat ederek “Oda tercihli hac konaklama” ve “Otel Konaklama” türlerinden seçerek kayıt yaptırabilecekleri açıklandı.

Ön kayıt işlemlerini tamamlayan havı adayları arasından çekilecek kurada gitmeye hak kazanan vatandaşlar “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgelerini cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alacaklar. Önceki yıllarda kayıt yaptıranların ancak kurada adları çıkmayan hacı adaylarının önceki seneler gibi Otomatik Kayıt Yenileme işlemi yapılmayacak. Ancak hacı adayları herhangi bir ücret ödemeden yapmaları gereken kayıt yenileme işlemleri için 9 - 31 Ocak 2017 tarihleri arasında başvuruda bulunacaklar.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *