» 
»
 

2017 yılı Kurban Bayramı tatili 10 gün oldu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Bozdağ, 2017 yılı Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarıldığını duyurdu.

Vatandaşların merakla beklediği Kurban Bayramı tatili nihayet belli oldu. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu devam ederken, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gazetecilere açıklamalarda bulundu. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve bir gün arayla gelen Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşların aile ziyaretlerinde bulunacak olmaları, turizm sektörünün canlanması ve ticari hayatın olumlu etkilenmesi ihtimallerinin Bakanlar Kurulu'nda değerlendirildiğini dile getiren Bozdağ, vatandaşların bayramı rahat bir şekilde idrak etmeleri amacıyla bu günlerde idari izin verildiğini bildirdi. Buna göre çalışanlar 28 Ağustos pazartesi, 20 Ağustos salı günleri tam gün, 31 Ağustos perşembe günü ise yarım gün idari izinli sayılacak.

Vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı'nı tebrik eden Bozdağ, bayramların huzur, esenlik ve güvenlik içinde geçmesi temennisinde bulundu. Bayram vesilesiyle bazı ilave kararlar alındığını belirten Bozdağ, SSK kapsamındaki emekliler için her ayın 17 ve 26'sı, Bağ-Kur emeklileri için her ayın 25-28'i arası, Emekli Sandığı emeklileri için ise her ayın 1-5'i arası ödemeler yapılmakta olduğunu hatırlatarak emekli sandığı kapsamındaki emekliler ile dul, yetim ve şehit yakını ya da gazi aylığı alanların maaşlarının 1-5 Eylül arasına rastlaması nedeniyle ödemelerin bayram öncesinde yapılmasının kararlaştırıldığını bildirdi. 1-2-3 Eylül'de aylık alacak olanların ödemeleri 28 Ağustos tarihinde, 4-5 Eylül'de aylık alacak olanlara ise 29 Ağustos tarihinde ödemeler yapılacak. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *