» 
 

2017'de cep telefonu fiyatları artacak!

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ekşi yaptığı açıklamada, yılbaşından itibaren ÖTV'deki olası artışın etkisi ile cep telefonu fiyatlarında ciddi yükselişlerin olacağını dile getirdi.

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Yönetim Kurulu başkanı Sinan Ekşi, 2017'de kur kaynaklı zamlar ve ÖTV'deki olası artışın etkisi ile cep telefonu fiyatlarının ciddi şekilde artacağınını vurguladı. Bu durumun telefon satışlarında düşüşe ve çok yüksek rakamlarda seyreden kayıt dışı işlemlerde de ciddi artışlara neden olacağını ifade etti.

Bir süredir bu artışın fiyatlara yansıtılmadığının altını çizen Ekşi, yılbaşından itibaren kur kaynaklı zam ve Özel Tüketim Vergisi'ndeki olası artışla cep telefonu fiyatlarında ciddi yükselişlerin yaşanacağını söyledi. Bu artışın ise telefon satışlarında düşüşe ve kayıt dışı işlemlerde artışa neden olacağını belirtti.

Ekşi, MOBİSAD olarak yurt genelinde satılan tüm telefonlarda Özel Tüketim Vergisi tahsilatının yapılması çalışmalarının artırılmasını beklediklerini ve bu sayede ödeyenden daha çok vergi alma yoluna gitmeye gerek kalmadan hedeflenen vergi tahlilat rakamlarına vergiye zam yapmadan ulaşabileceklerini söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *