» 
 

2017'de memur ve emeklilerin maaşları ne kadar olacak?

2017 yılında memur ve emekli maaşlarına yeni düzenlemeler geliyor. Milyonlarca memur ve emekli tarafından merak içerisinde beklenen zamlar için bir çizelge belirlendi. Peki, memur maaşları zam ile birlikte ne kadar olacak? Ayrıntılar haberde...

Memur ve emekli maaşları için zam yapılacağı haberi gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz her gün yeni gelişmelerin yaşandığı aktarılıyor. Bu nedenle de gözler 2017'de alınacak memur ve emkli maaşlarına çevriliyor. Peki, 2017'de memur ve emekli maaşları ne kadar olacak? Yeni yılın Ocak ayında memur maaşlarına yeni bir düzenleme yapılacak. Memurların çeşitlenmesine göre de zam oranları belirlenecek.

2017'nin Ocak ayında tüm memurların maaşları değişiyor. Yüzde 3'lük toplu sözleşme zammının eklenmesi ile birlikte alınan maaşlarda zam oranı 76-285 lira arasında olacak. En düşük maaş ise 2 bin 593'e çıkarılıyor. Ocak ayında zam alacak memurların zamları geçtiğimiz yılki toplu sözleşme ile belirlendi. Bu kapsamda, Ocak ayınmda yüzde 3 ve Temmuz'da ise yüzde 4 maaşlara zam uygulanacak. Ayrıca enflasyon farkı oluşursa da bu maaşlara yansıtılacak.

EMEKLİYE EN AZ BİN 752 TL

Memur emeklilerin zammı da memurlarla aynı olacak. 2017 Ocak ayında memur emeklilerin maaşına da yüzde 3'lük toplu sözleşme zammı yansıtılacak. Enflasyon farkı oluşursa bu fark da yansıtılacak. Düşük olan memur emekliği aylığı şimdilerde bin 701 seviyesinde sürüyor.

Ancak Ocak'ta yapılacak yüzde 3'lük zam ile birlikte bu maaş, 51 lira artış ile bin 752 liraya çıkacak. Enflasyon farkı olursa maaşa yansıtılacak. Memur emeklisi maaşları, memurlar gibi yüzde 4 oranında Temmuz'da zam alacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *