2018'de ucuz iPhone üretilecek

Apple, bu ay ilk olarak OLED ekranlı iPhone modelini piyasaya sürdükten sonra sevindirecek bir haberi müjdeledi. Firma artık fiyatları düşürmeye hazırlanıyor.

Apple, Samsung'un karşısında cihaz çeşitliliği konusunda epey bir şekilde geride kalıyor. Samsung, her bütçeye uygun model üretirken, Apple ise cihaz başına kar miktarını maksimuma çıkartarak kazanç sağlamaya devam ediyor.

iPhone 8'ler ile iPhone X modelleri, Apple'ın bundan sonra üreteceği tüm telefon modellerinde OLED ekran olacağı sinyallerini veriyor. Nitekim ekran tercihi hem tüketiciye yansıyor hem de maliyeti yukarı çekiyor. Pahalı teelfonlar daima az kişi tarafından satın alınıyor.

Ancak elde edilen kâr göz önünde bulundurarak cihaz sayısını artırır ve her bütçeye uygun cihaz üretilirse, totalde daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu nedenle Apple'ın LCD ekranları bırakıp, yeni ve daha uygun bir cihazla piyasaya çıkacağı iddia ediliyor.

Öte yandan LCD' ekranlı ucuz iPhone'lar geçici bir çözüm olarak görülüyor. Cupertino devi şirket, nihayetinde OLED ekrana tam geçiş yapacak ve pahalı cihazlar üretmeyi sürdürecek. 2018'de yapılacak ucuz iPhone girişimiyle, firmanın ekonomisine katkı sağlanacak. Ardından yine daha yüksek özeliklere sahip iPhone'lar üretilmesi bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *