» 
»
 

202 hakim ve savcı hakkında HSYK ihraç kararı aldı

FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında tutuklu hakim ve savcıların ifadeleri doğrultusunda 202 hakim ve savcının meslekten ihraç edildiği öğrenildi.

HSYK Genel Kurulu hakkında bilgi veren Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmaları kapsamında tutuklanan hakim savcıların ifadeleri doğrultusunda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 202 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç ettiğini bildirdi.

Toplantıda daha önce ihraç edilmiş olan hakim ve savcıların ifadelerine göre 202 hakim ve savcının durumunu görüştüklerini belirten Yılmaz, OHAL kapsamında yayınlanan KHK gereği FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisak, irtibat ve bağlantısı olduğu iddia edilen hakim ve savcıların meslekten ihracına karar verildiğini açıkladı.

En son 20 Şubat'ta HSYK 227 hakim ve cumhuriyet savcısının meslekten ihracına karar vermiş, toplam sayı 3 bin 886 olmuştu. HSYK'nın bugünkü kararı ile ihraç edilen hakim ve savcıların sayısı 4 bin 88'e yükseldi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *