» 
»
 

21 Aralık Çarşamba güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları yurdun iç ve doğu kesimlerinde 1 ile 3 derece artacak. İç Ege, Marmara, Batı Karadeniz, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Samsun, Çorum, Elazığ, Amasya ve Malatya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 21 Aralık hava durumu illere göre ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurdun İç Ege, Akdeniz, Marmara, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Samsun, Çorum, Elazığ, Amasya ve Malatya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmine diliyor. Maramara Bölgesinde karla karışık yağmur ve kar, Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yağışlı kesimlerin ise kar yağışlı olacak görülecek yağışların, Kilis, Gaziantep, Adana, Hatay ve Mersin'in iç ve dağlık kesimleri ile Konya ve Karaman il genelinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç kesimlerde don ve buzlanma olayı bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise iç ve doğu kesimlerde 1 ile 3 derece artacağı bekleniyor.

21 Aralık Çarşamba hava durumu şöyle; Ankara 0 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı, İstanbul 7 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak. İzmir 9 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Bursa 5 derece parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Adana 9 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, kıyıları kuvvetli sağanak yağışlı iç kesimleri ise yer yer yoğun kar yağışlı olması bekleniyor.

Antalya 12 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerinin kar yağışlı, Samsun 6 derece parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Trabzon 8 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum -14 parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 1 derece parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *