» 
»
 

21 Aralık'ta kar tatili olan il ve ilçeler belli oluyor

Okulların kar tatili olduğu il ve ilçeler açıklanıyor ve 21 Aralık çarşamba günü nerelerde okullar kar tatili yapacak duyuruluyor. Karadeniz üzerinden gelen yağışlı hava yurdu etkisi altına almaya başlayınca kar tatili haberleri de gelmeye başladı.

Kar yağışı başladı, kar tatili haberleri de gelmeye devam ediyor. Türkiye'yi hafta sonuna kadar etkisi altına alacak olan yağışlı hava yurda giriş yaptı. Hafta sonuna kadar kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Karabük'te okullar tatil edildi. İl genelinde yoğun kar yağışı ve don olayı beklendiği için Karabük Valiliği yaptığı yazılı açıklamada il genelinde okulların tatil edildiğini duyurdu.

Düzce'nin Yığılca ve Kaynaşı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Yoğun kar yağışının yaşandığı ilçelerde okullar kar tatili yapacak.

Kastamonu kent merkezinde taşımalı eğitim kar tatili oldu.Yoğun kar yağışı nedeniyle 21 Aralık çarşamba günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime bir gün verildi.

Kilis il genelinde okulların tatil edildiği duyuruldu. Gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle hayatın olumsuz etkilendiği Kilis'te okullar bugün tatil.

Bursa İnegöl'de 21 Aralık çarşamba günü okullar tatil oldu. Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, İnegöl'de yoğun kar yağışı sebebiyle okullar bir gün tatil edilirken, hamile ve engelli kamu personelin de idari izinli olacağı belirtildi.

Çorum'un Osmancık, Sungurlu ve Kargı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada 21 Aralık günü Osmancık'ta okulların tamamı, Sungurlu'da köy okulları ve taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler, Kargı ilçesinde de taşımalı eğitime ara verildiği duyuruldu.

Bartın Valiliği'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 21 Aralık çarşamba günü okulların tatil edildiği duyuruldu. Vali Nusret Dirim, tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Karabük Valiliği'nden de kar tatili açıklaması geldi. Karabük'te 21 Aralık çarşamba günü yoğun kar yağışı nedeniyle il ve ilçelerde yaygın ve örgün eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *