» 
»
 

21 ilde FETÖ’nün kadın yapılanmasına operasyon

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 21 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda 26 kişi gözaltına alındı.

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) destekçi ve üyelerinin yakalanması için başlatılan operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor.

FETÖ ile bağı olduğu ya da örgütün haberleşme programı Bylock kullandığı tespit edilen kişi/kurumlara yönelik Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yönetilen 21 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında Nevşehir merkezli olarak Yozgat, Bingöl, Giresun, Muğla, Kırıkkale, Çorum, Kars, Aydın, Konya, Düzce, Manisa, Afyonkarahisar, Kayseri, Kahramanmaraş, Antalya, Şanlıurfa, İzmir, Adana, Ankara ve İstanbul’da FETÖ’nün kadın yapılanması ve finans kaynaklarına yönelik dün yapılan operasyonlarda 88 kişiden 26’sı gözaltına alındı. Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan operasyon sonrasında yerlerinde bulunamayan 62 kişinin ise aranmasına devam edildiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *