» 
»
 

22 Ağustos'ta TOKİ'de indirim kampanyası başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, borcunu ödedikten hemen sonra tapusunu almak isteyen işyeri veya konut sahiplerine indirim kampanyası uygulayacak. 22 Ağustos'ta başlayacak kampanyada borcunu peşin ödeyecekler %20 indirim alacak.

TOKİ'den ev sahibi olmak isteyenlere güzel haber geldi. Hem borcunu erkenden ödeyip bitirmek isteyenlere yardımcı olmak amacıyla hem de borçların erken kapatılmasının teşviki ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan önemli bir açıklama geldi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gelen açıklamalara göre, TOKİ'den borcunu ödeyip tapusunu bir an evvel almak isteyen işyeri veya konut sahiplerine 22 Ağustos tarihinden 22 Eylül'e kadar peşin ödemelerinde yüzde 20 indirim uygulanacak.

İndirim kampayasından yararlanmak isteyen işyeri veya konut alıcılarının 22 Ağustos-30 Eylül 2016 tarihleri arasında belirlenen bankaya başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Belirlenen tarihler dışında başvuru yapanların ise söz konusu indirimden faydalanmaları mümkün olmayacaktır. İndirim uygulaması kapsamında satın alınan projelerdeki işyeri ve konut alıcılarının başvuru tarihinden itibaren idareye ödemekle yükümlü oldukları emlak vergisi ve aidat vergisi gibi borçlarının da bulunmaması gerektiği belirlenen şartlar arasında yer alıyor.

Satışları 2013 senesi sonuna kadar gerçekleşmiş ve geri ödeme taksitli ay ve daha az kalan projeler indirim kamyasına dahil edilmeyeceklerdir. Kampanyadan Türkiye genelinde 175.000 kişi faydalanabilecek. TOKİ tarafından satışları 2013'ün sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013'ün sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri devam eden 174.441 konut ve 1.379 iş yeri bulunduğu belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *