» 
»
 

22 Aralık Perşembe yurtta hava durumu nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve kuzeybatısı, Akdeniz, İstanbul, Balıkesir, Sinop, Çanakkale, Samsun, Gaziantep, Malatya, Kilis çevreleri ve Kırklareli'nin doğu kesimleri yağışlı olacak. Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. 22 Aralık Perşembe hava durumu illere göre ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurdun geneli çok bulutlu, güneydoğu kesimleri parçalı ve az bulutlu, Kuzey ve İç Ege, Maramara'nın doğusu, İç Anadolu'nun güney ve kuzeybatısının yağışlı geçmesi bekleniyor. İstanbul, Balıkesir, Çanakkale, Sinop, Malatya, Samsun, Kilis, Gaziantep çevreleri ile Kırklareli'nin doğu kesimleri yağışlı olacak. Kıyı kesimlerde yağmur ile sağanak, kar şeklinde görülecek diğer yağışların Antalya'nın doğu ilçeleri ile Mersin ve Adana çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kilis, Gaziantep, Konya, Isparta ve Karaman çevreleri ile Antalya, Adana, Mersin ve Hatay'ın iç kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin eidliyor. 22 Aralık Perşembe illere göre hava durumu şöyle; Anlara 1 derece çok bulutlu, akşam saatlerinde kar yağışlı, İstanbul 7 derece çok bulutlu, aralıklı olarak hafif yağmurlu, İzmir 9 derece çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu olacak. Adana 9 derece çok bulutlu, kıyı kesimlerinin kuvvetli sağanak yağışlı olması ve iç kesimlerin ise yer yer yoğun kar yağışlı olması gerekiyor.

Antalya 11 derece çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak. Samsun 7 derece çok bulutlu, kıyıları yağmurlu iç kesimleri zamanla akrla karışık yağmur ve kar yağışlı, Trabzon 8 derece çok bulutlu, Erzurum -7 derece çok bulutlu, Diyarbakır 4 derece parçalı ve çok bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *