» 
»
 

22 Eylül 2016 hava durumu nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları yurdun kuzey kesimlerinde 4 ile 8 derece olmak üzere doğu ve iç kesimlerde azalacak. Ege, Marmara, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde ise aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere illere göre hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporlarına göre, yurdun Marmara, Akdeniz, Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz bölgelerinde, Adıyaman, Muş, Bingöl çevrelerinde ise aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışlar, Adana'nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyıları, Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesi, Osmaniye ve Hatay kıyılarında kuvvetli, Rize, Artvin ve Trabzon'un kıyı ilçelerinde ise yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli yağması bekleniyor. Yurt genelinde hava sıcaklıkları ise iç ve doğu kesimlerde hissedilecek şekilde 4 ile 8 derece azalacak.

Rüzgâr, iç, kuzey ve batı kesimlerinde ve kuzey yönlerinde, Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerinde güneybatı ve batı yönlerinden hafif ara ara orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneyi ile doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz'in doğusunda kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bazı illere göre günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 21 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kuzey çevrelerinde, öğle saatlerinden sonra ise il genelinde yerel kesimler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

İstanbul 21 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ise aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İzmir 26 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ise aralıklı olarak yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Adana 29 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Antalya 29 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Samsun 21 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak ve yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Trabzon 21 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak yerel kesimlerde kuvvetli yağışlı ve il genelinde gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Erzurum 21 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diyarbakır 28 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğleden sonra saatlerinden sonra yerel kesimler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *