» 
»
 

23 Eylül Cumartesi yurtta güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde yağışların etkili olmasının ardından hava sıcaklıklarında düşüş yaşandı. Bugün, ülkemizin geneli parçalı bulutlu olacak. 23 Eylül Cumartesi illere göre hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, yurt genelinde parçalı bulutlu hava hakim olacak. Yağışların ardından hava sıcaklıkları normalleşme sürecine girdi. Yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Yağışların, sabah saatlerinde Sinop ve Samsun'un batısında, akşam saatlerinden sonra Doğu Kardeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları yurdun Doğu bölgelerinde 2 ile 4 derece azalacak. Diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak. 23 Eylül Cumartesi bazı illere göre günün en yüksek sıcaklıkları şöyle;

İstanbul 25 derece, parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde doğu çevreleri yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı, Ankara 23 derece parçalı ve çok bulutlu, İzmir 26 derece az bulutlu olacak. Antalya 32 derece az bulutlu, Adana 31 derece parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor.

Zonguldak 22 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı olarak sağanak yağışlı, Samsun 22 derece parçalı ve çok bulutlu, sağanak, gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Trabzon 24 derece parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışlar akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olacak.

Erzurum 27 derece parçalı bulutlu, Hakkari 28 derece parçalı ve az bulutlu, Siirt 33 derece az bulutlu ve açık, Diyarbakır 32 derece az bulutlu ve açık, Gaziantep 28 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *