» 
»
 

23 ilde FETÖ operasyonu: 30 kişi gözaltında

FETÖ soruşturmaları kapsamında Konya merkezli olarak 23 ilde yürütülen operasyonlarda haklarında yakalama kararı bulunan 85 kişinin 30'u gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik Konya merkezli olarak yürütülen operasyonlar 23 ilde sürüyor. Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada örgütün yapılanmasında aktif rol oynadığı değerlendirilen, aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu haklarında yakalama kararı çıkarılan 85 kişiden 30'u operasyonlar sonucu yakalanarak gözaltına alındı.

İl Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Başsavcılığın talimatıyla harekete geçerek, haklarında yeteri kadar delil elde edilen şüphelilere yönelik operasyonlar gerçekleştirdi. Etaplar halinde 6 operasyon düzenleyen ekipler 285 şüpheliden 197'sini tutukladı. Şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda örgüte finans sağlayan ve faaliyetlerine iştirak edenlere yönelik de çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Soruşturma kapsamında yürütülen operasyonların 7. etabı için Konya merkezli olarak 23 ilde 85 kişiyi yakalamak için eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Bu operasyonlarda da 30 kişi yakalandı ve gözaltına alındı. Yakalanan şüpheliler arasında il-ilçe imamı, büyük-küçük bölge imamı, ünite imamı, bölge talebe mesulü, şehir dışı talebe mesulü, arama tarama mesulü, bölge muhasebecisi, eyalet mesulü, eyalet muhacir mesulü, mütevelli grubu sohbet hocası, ser rehber gibi pozisyonlarda görev almış olanlar da bulunuyor. Gözaltı kararı verilen 16 şüphelinin ise aynı suç kapsamında tutuklu oldukları bilgisi paylaşıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *