23. İstanbul Caz Festivali düzenlemeleri değişikliğe uğradı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından ayarlanan 23. İstanbul Caz Festival programı, ülkemizde cuma gecesi yaşanan darbe girişimi nedeni ile değişikliğe uğradı. Yapılan değişiklikler hakkında bilgi haberimizde sizlerle...

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın düzenlemiş olduğu 23. İstanbul Caz Festivali, ülkede cuma gecesi yaşanan darbe girişimi nedeni ile değişikliğe uğradı. İKSV'dan yapılan açıklamalarda festival programı hakkında değişiklik yapıldığı belirtildi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı olarak her zaman ve her daim koşulsuz demokrasiden yana olduk. Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı sürecin bir an önce atlatılacağına inancımız tamdır. Müziğin ve melodinin hepimizin ortak dili olduğu inancı ile şu anda gerçekleşmekte olan 23. İstanbul Caz Festivali programında değişiklikler yapılacak fakat devam edecektir. sözleri ile ifadelerine yer verilmiştir.

Yapılan değişikliklerde Cyrus Chestnut ve Buster Williams duo, Zorlu PSM Drama Sahnesinde bugün sahneye çıkacak fakat daha önce sahnede konser için yer alması planlanan Lenny White, sahneye çıkamayacak. Zorlu PSM drama Sahnesinde, bugün gerçekleştirilmesi planlanan bir diğer program, Branford Marsalis Quartet with Special Guest Kurt Elling konseri de malesef iptal edildi.

Zorlu PSM Sahnesinde yarın sahne alması planlanan Antonio Sanchez and Migration ve Scofield Mehldau Guiliana konserleri de yaşanan olaylar nedeni ile iptal edilen etkinlikler arasında. Küçükçiftlik Park'ında 20 Temmuz'da düzenlenen program, Ernest Ranglin & Friends konseri ise daha sonra duyuruda bulunacak. Bu konserin başka bir mekânda sahnelenmesi gerçekleştirilecek. Ön gruplardan olan The Budos Band konsere malesef katılmayacak. European Jazz Club Avrupa Caz Kulübü etkinliği adı altındaki Bulut Gülen Quintet konseri, 20 Temmuz'da Salon İstanbul Kültür Sanat Vakfı gerçekleştirilecek, konuk sanatçı olarak ismini yazdıran Yuri Honing 'da konsere katılmayacak.

Festival adı altında düzenlenen Gece Gezmesi program etkinliğinde ileri bir tarihe ertelenirken, konserler 22 Temmuz da planlanmış olan programlar devam edecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *