» 
»
 

23 yaşındaki genç kaplıca suyuna düşerek feci şekilde can verdi

ABD'nin Yellowstone Ulusal Parkı'ndaki gezisi sırasında yüksek ısıdaki kaplıca suyunun içine düşen Colin Nathaniel Scott isinli 23 yaşındaki genç hayatını kaybetti. Scott'un cansız bedenini çıkarma çalışmaları henüz sonuca ulaşamadı.

ABD'nin kuzeydoğusunda bulunan Wyoming Eyaletinde kurulan ve dünya üzerindeki ilk ulusal parkı olarak korunma altına alınan Yellowstone Milli Parkında yaşanan olay dünya basınında derin yankı uyandırdı. Yaklaşık 10 km uzunluğunda bir gezi alanına sahüp parkı ziyaret ederek yıllar önce oluşmuş olan doğa harikası sıcak su fışkıran kaynakları görmek isteyen  23 yaşındaki Colin Nathaniel Scott salı günü kız arkadaşınıda alarak çıktığı gezide bir süre sonra oratadan kayboldu. Yapılan kayıp ihbarı ile genç adamı arama çalışmaları başlatan uzman ekipler uzun çalışmalar sonucunda Norris Kaynağı Havzası'nda asitli kaynar su bulunan kaplıcaya düştüğünü tespit etti.

İki gündür süren yoğun arama çalışmalarına rağmen  Scott'a ait hiç bir beden parçasına dahi ulaşamamalarından dolayı uzaman ekip aramanın sonlandırıldığını bildirdi. Colin Nathaniel Scott'un düştüğü ihtinali üzerinde durulan kaplıcanın su sıcaklığının 93 dereceye ulaşıyor. Ünlü Park adına sözcülük yapan Charissa Reid, talihsiz gencin düştüğü alanın çok kırılgan bir kayadan oluştuğunu ve bir buz tabakası kadar ince plabileceğini ifade ederken gezi için gelen ziyaretçilerin ana yolları bırakmamaları ve yabani hayvanlardan uzak durmaları konusunda önceden uyardıklarını söyledi

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *