» 
»
 

23 yıl sonra Antalya'ya kar yağdı

Turizmin en önemli merkezlerinden biri olan Antalya'nın Döşemealtı ve Kepez İlçelerine kar yağdı. Antalya'ya en son 1993 yılında kar yağdığı ve 23 yıl sonra yeniden kar yağdığı belirtiliyor.

Antalya'da hava sıcaklıkları 3 dereceya kadar düştü. Şehir merkezine 8-10 kilometre uzaklıkta bulunan Kepez İlçesi sınırlarında yer alan Kepezüstü mevkiine kar yağdı. Kar yağışının görüldüğü Kepez'deki Kepez Kent Ormanı ve Macera Parkı ise karla kaplandı. Öte yandan Kepez'e komşu ilçe olan Döşemealtı ise karla kaplandı. Temessos Antik Kenti ile Düzlerçamı beyaza büründü. Antalya-Korkuteli karayolundaki ulaşım, kardan dolayı güçlükle sağlandığı belirtildi.

Antalya'nın Alanya İkçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı taşımalı eğitim yapılan 5 okulda eğitime 22 Aralık 2016 günü bir gün süre ile ara verildi. Elmalı İlçesinde de kar yağışından dolayı okullar bugün tatil edildi. Kar yağışı Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir kara yolunda da ulaşım olumsuz yönde etkileniyor. Karayolunun Alacabel mevkiinde kar kalınlığı 15 santimetreye kadar ulaştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *