» 
»
 

24 Ekim Pazartesi hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Hava sıcaklıkları ise iç ve doğu kesimlerde 3 ile 6 derece azalacak. İllere göre hava durumu 24 Ekim için ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğu kesimleri, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Çankırı, Bingöl, Sivas ve Siirt çevreleri, İstanbul'un kuzey ve doğusu, Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, Ankara'nın kuzey ilçeleri ile Batman'ın doğu ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer kesimlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu olması bekleniyor. Yağışların, Rize, Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kuzey ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise kuzey, iç ve doğu kesimlerde 3 ile 6 derece azalacak. Rüzgâr, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden essecek. Doğu Akdeniz'in kıyılarında güney ve güneybatı yönleinden hafif ve ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvetli olarak esmesi bekleniyor.

24 Ekim Pazartesi için bazı illere göre hava durumu ise şöyle, Ankara 18 derece parçalı ve çok bulutlu, kuzey ilçeleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı, İstanbul 20 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı, İzmir 24 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Bursa 22 derece parçalı ve az bulutlu, Bursa 22 derece parçalı bulutlu, Adana 29 derece az bulutlu ve açık, Antalya 28 derece az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu olacak.

Samsun 19 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Trabzon parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı olması bekleniyor. Erzurum 13 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatleriden sonra aralıklı yağmurlu, Diyarbakır 26 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *