» 
»
 

25 terörist etkisiz hale getirildi 206 hedef imha edildi

116. gününde devam etmekte olan Fırat Kalkanı Harekatında DEAŞ’a ait savunma mevzileri ve komuta kontrol tesislerinin de bulunduğu 206 hedefin imha edildiği, 25 teröristin ise etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Başta DEAŞ olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, ayrıca koalisyon güçlerine yardım etmek amacıyla başlatılan Fırat Kalkanı Harekatının 116. Gününde Genelkurmay Başkanlığı açıklama yaptı.

Terör örgütü DEAŞ’la yapılan çatışmalar sırasında 5, hava saldırılarında ise 20 teröristin etkisiz hale getirdiği bildirilen harekat kapsamında, aralarında savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlardan oluşan 206 hedefin ise imha edildiği bildirildi.

Hedef tespit vasıtasıyla belirlenen DEAŞ terör örgütü mensuplarınca kullanılan mevzilere Hava Kuvvetlerine ait uçaklar ise, EL Bab, Bzaghah ve Kabr al Mukri bölgelerindeki 64 hedefin imha edildiği bilgisi paylaşıldı. Koalisyon güçlerinin hava harekatı icra etmedikleri bildirilirken, TSK’nın patlayıcı madde madde tespit ve imha timlerinin 12 el yapımı patlayıcıyı imha ettiği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *