» 
»
 

2500 polis adayı alınacak! Başvuru şartları neler?

PMYO'ya 2500 polis memuru adayı alınacağı duyuruldu. Başvuru şartları ve tarihleri ile ilgili bilgiler haberimizde.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre Polis Meslek Yüksekokullarına 2500 polis memuru adayı alınacak. Polis Akademisi'ne bağlı PMYO'larda öğrenci olmak üzere alınacak memur adaylarının 2250'si erkek 250'si kadın olacak. PMYO'lara öğrenci olarak girmek için ön başvurular www.pa.edu.tr adresine yapılacak.

2500 polis adayı başvuru şartları da belli oldu. Buna göre lise ve dengi okul mezunu olmak ya da liselerin 4. sınıfına okuyor olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yapılan yaş düzeltmelerinde önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla 1 Ekim 2017 itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. Ayrıca 2017 yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavı puan türlerinden herhangi birinden (YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6) en az 260.000 ham taban puan almış olmak (Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından YGS puan türlerinin herhangi birinden en az 150.000 ham taban puan almış olmak)" şartları bulunuyor.

PMYO'lara alınacak öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderlerinin Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacağı bildirilirken, eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Akademinin internet sitesinden PMYO sınav giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar ilan edilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *