26 Aralık okullar kar tatili! Hangi il ve ilçelerde pazartesi eğitime ara verildi?

Kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği bazı il ve ilçelerde 26 Aralık Pazartesi günü okullar kar tatili yapacak. Peki okulların tatil olduğu il ve ilçeler hangileri? İşte yapılan duyurulara göre eğitime ara verilen il ve ilçeler...

Türkiye'nin bazı il ve ilçelerinde kar yağışı etkisini sürdürürken, okullara kar tatili haberleri gelmeye devam ediyor. Eğitime kar engeli bulunan il ve ilçelerden gelen duyurulara göre 26 Aralık pazartesi tatil olan okullar da belli oluyor.

Bayburt'ta il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Bayburt Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre ayrıca hamile ve engelli kamu personeli de bir gün idari izinli sayılacak.

Erzincan'ın Çayırlı ilçesinde olumsuz hava koşulları ile birlikte seyreden kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün süreyle ara verildiği duyuruldu. Pazartesi günü okullar Çayırlı ilçesinde kar tatili ilan edildi.

Karaman'da okullar 26 Aralık pazartesi günü tatil edildi. Geçtiğimiz hafta 2 gün kar tatili yapan Karaman'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verildiği açıklandı.

Bitlis'te okullar 26 Aralık günü tatil edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu. Ayrıca Ahlat ilçesinin Ovakışla beldesi ve tüm köy okulları yarın tatil.

Ağrı'da il merkezi ve Patnos ile Eleşkirt ilçelerindeki köy okullarında 26 Aralık günü eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu. Ayrıca taşımalı sistemle eğitim veren okullar da pazartesi günü kar tatili yapacak.

Hakkari Yüksekova'da okullar tatil edildi. Yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği belirtilen Hakkari Yüksekova'da karayollarında da ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Iğdır'da 9 köy okulu kar tatili yapacak. 26 Aralık pazartesi günü Iğdır merkeze bağlı dağ köylerindeki okullar bir gün tatil edildi. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Kervansaray İlk ve Ortaokulu, Alibeyköy, Güngörmez, Mezra, Taşlıca, Pınarbaşı, Kızılkule ve Harmandöven okulları yarın tatil.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *