» 
»
 

26 Aralık Pazartesi güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, İç Ege, Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzey ile batısı, Güneydoğu Anadolu ile Bingöl, Bayburt, Muş, Hakkari, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. 26 Aralık Pazartesi hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre, yurdun geneli parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Bingöl, Bayburt, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkâri'nin çevrelerinin yağışlı olması bekleniyor. Konya ve Karaman çevrelerinde yoğun kar yağışı, Doğu Akdeniz kıyıları, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli ve sağanak, Akdeniz'in yüksek kesimlerinde kar yağışı olacak.

Hava sıcaklıklarının ise ülke genelinde 1 ile 3 derece azalması, mevsim normallerinin civarında seyredeceği tahmin ediliyor. 26 Aralık 2016 illere göre günün en yüksek sıcaklıkları şöyle; Ankara 2 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, İstanbul 7 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu olacak. İzmir 10 derece parçalı bulutlu, Bursa 5 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu olması bekleniyor.

Adana 14 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Antalya 12 derece parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı olacak. Samsun 9 derece çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Trabzon 10 derece çok bulutlu ve hafif yağmurlu, Erzurum -2 çok bulutlu, kar yağışlı, Diyarbakır 7 derece çok bulutlu ve yağmurlu olması tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *