» 
 

26 Eylül'de altın yükselişe geçti!

Moody's'in yapmış olduğu not indirimi sonrasında dolar/TL'deki değer kazancının artması ile paralel olarak gram altının fiyatları da son 1,5 ayın zirvesini görerek gram altın fiyatı yüzde 129,2 liradan işlem gördü.

Kurban Bayramı’ndan önce merkez bankasının faiz oranlarını açıklamaması ile dünya genelindeki ekonomik durgunluk altın fiyatlarında gözle görülür bir düşüşe neden olsa da altın fiyatları bugün son 1,5 ayın zirvesine çıktı. Altın fiyatlarındaki yükselişin hafta boyunda sürmesi tahmin ediliyor. Bu yükselişin ise altının son beş yıldaki en büyük artışı olacağı bekleniyor.

26 Eylül için altın fiyatları yükselme ile başladı. Çeyrek altın da gözle görülür derecede bir yükseliş söz konusu. Çeyrek altın 128 Liradan alıcı buluyorken, satışı ise 128 liradan yapılıyor. Gram altın alışı ise 128 Liradan, satışı 128 Liradan yapılıyor. Altın sabah 10.30 suları itibariyle gram altında % 0.6 artış gözlemlenirken, Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altını 860, çeyrek altın 211 liradan satılıyor. Anadolu Ajansı Finans Analisti İslam Memiş’in değerlendirmelerine göre, küresel piyasalarda altına talep görülmüyor ve yatırımcılar dolar pozisyonu alıyor. Yeni haftada Moody’s etkisinden ötürü gram altın fiyatlarında bir yükselişin başladığı, doların sert yükselmesinin sonrasında ise gram altının değer kazanmasına neden olduğu belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *