» 
»
 

27 Aralık Salı yurtta güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre,hava sıcaklıkları Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunda 1 ile 3 derece azalacak. Diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak. 27 Aralık 2016 hava durumu illere göre ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, Orta ve Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Bingöl çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu'nun batısı ise yurdun kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, yağışlı olan diğer yerlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışlar, Doğu Akdeniz kıyıları, Kilis, Adıyaman ve Gaziantep çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi'nin yüksek kesimlerinin yer yer yoğun ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu, iç ve doğu kesimlerde ise yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.Hava sıcaklıklarının ise Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde 1 ile 3 derece azalacağı, diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

27 Aralık illere göre hava durumu şöyle; Ankara 3 derece parçalı ve çok bulutlu, İstanbul 7 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra hafif yağmurlu, İzmir 10 derece parçalı bulutlu, kuzey kıyıları gece saatlerinden itibaren aralıklı olarak yağmurlu olacak. Bursa 8 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra hafif yağmurlu ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Adana 11 derece parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı geçecek.

Yüksek kesimlerde yer yer yoğun kar yağışı olacak. Antalya 15 derece parçalı ve çok bulutlu, Samsun 8 derece parçalı ve çok bulutlu aralıklı olarak yağmurlu, Trabzon 9 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak yağmurlu, Erzurum 0 derece parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *