» 
»
 

28 Aralık yurtta güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarında yurt genelinde önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normallerinde seyredecek. 28 Aralık 2016 illere göre hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, ülke geneli bugün çok bulutlu olacak. Ege, Akdeniz, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, İstanbul, Trabzon, Tekirdağ, Gümüşhane, Erzincan, Gaziantep, Bingöl, Kilis, Hakkari ve Adıyaman çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı ile Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Etkili olacak yağışların, kıyı kesimlerde yağmur ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ile genellikle kar şeklinde olacağı belirtiliyor. Marmara'nın doğusu ve iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve batısı, İç Ege, Toroslar Mevkii ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar, Batı Karadeniz kıyıları, Akdeniz kıyı kesimi, Muğla ve Kocaeli ile Sakarya'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur bekleniyor. Kuzeydoğu kesimlerinde ise kuvvetli olmak üzere doğu ve iç kesimlerde buzlanma ile don olayı, sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi ve doğu kesimlerde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında ise yurt genelinde önemli bir değişiklik göstermeyeceği tahmin ediliyor. 28 Aralık 2016 Çarşamba hava durumu illere göre şöyle; Ankara 1 derece çok bulutlu ve akşam saatlerinden itibaren yoğun olmak üzere kar yağışlı, İstanbul 6 derece çok bulutlu, Avrupa yakası hafif aralıklı yağmurlu, İzmir 8 derece çok bulutlu ve aralıklı olarak yağmurlu olacak.

Bursa 5 derece çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışlı olması bekleniyor. Adana 14 derece çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren doğu kesimleri ile zamanla il genelinde yağmur olacak. Antalya 12 derece çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, yağışlar gece saatlerinden itibaren kıyıda kuvvetli, yüksek ve iç kesimlerde kar olarak görülecek.

Samsun 9 derece çok bulutlu, akşam ilk saatlerinden itibaren yağmurlu, Trabzon 8 derece çok bulutlu, ilk saatlerde hafif yağmur ve sağanak yağışlı olacak. Erzurum -1 derece çok bulutlu, Diyarbakır 9 derece çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey kesimleri kar yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *