» 
»
 

28 Eylül 2016 Hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyredecek. Batı ve Orta Karadeniz'in kıyıları, Doğu Karadeniz, Kocaeli, Amasya, Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Van ve Iğdır'da ise sağanak yağış bekleniyor. İstanbul, İzmir ve Ankara'da hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacak ve yurt geneli mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek. Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz'in kıyıları, Doğu Karadeniz ile Kocaeli, Amasya, Sakarya, Erzurum'un doğu ve kuzey kesimleri, Ardahan, Kars, Ağrı, Van ve Iğdır'ın çevrelerinde sağanak yağış, diğer kesimlerin ise az bulutlu ve açık geçmesi tahmin ediliyor. Yağışların Ordu, Giresun, Samsun'un doğusu, Rize, Trabzon, Artvin ve Ardahan'ın çevrelerinde kuvvetli olarak yağması, Trabzon'un doğusu, Artvin ve Rize'nin ise kıyı kesimlerinde aşırı kuvvetli ve ara ara şiddetli olması bekleniyor.

Rüzgâr, genellikle kuzeyden esecek. Akdeniz'in kıyıları ile zaman içerisinde güneydoğu ve güneybatıdan hafif ve arada orta kuvvette esmesi bekleniyor. Marmara, Orta ve Doğu Karadeniz, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun batısı ve güneydoğusundan kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. İzmir, İstanbul ve Ankara'da hava durumu başta olmak üzere diğer illerde günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 20 derece az bulutlu ve zamanla parçalı bulutlu, İstanbul 24 derece parçalı ve az bulutlu, İzmir 26 derece parçalı ve az bulutlu olacak.

Adana 32 derece az bulutlu ve açık, Bursa 23 derece parçalı ve çok bulutlu, Antalya 31 derece az bulutlu ve açık, Samsun 20 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı ve yağışlar genel olarak öğle saatlerinden sonra doğu kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor. Trabzon 20 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak il genelinde kuvvetli ve doğusunda aşırı kuvvetli olarak sağanak yağış olması bekleniyor. Erzurum 15 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra doğu ve kuzeyde yerel kesimler olmak üzere sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diyarbakır 28 derece az bulutlu ve açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *