» 
»
 

28 Kasım Pazartesi yurtta güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre Ege, Marmara, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı olacak. 28 Kasım Pazartesi illere göre hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, Ege, Batı Akdeniz, Marmara, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimleri ve Batı Karadeniz ile Çorum çevrelerinin yağmur ve sağank yağışlı olması bekleniyor. Diğer bölgeler ise az ve parçalı bulutlu olacak. Yağışlar genellikle, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli, Bursa, İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, İzmir, Balıkeskir ve Manisa'nın çevreleri ile Edirne'nin güney ilçelerinde çok kuvvetli olması tahmin ediliyor. Bugün sabah ve gece saatlerinde ise Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli olarak iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ile don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklıkları ise kuzeybatı kesimlerde 2 ile 4 derece düşecek. Diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. 28 Kasım güncel hava durumu şöyle, Ankara 10 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı olarak yağmurlu, İstanbul 15 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı oplarak yağmur ve sağanak yağışlı ve yağışların çok kuvvetli olması bekleniyor.

İzmir 15 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Bursa 15 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yağışların öğle saatlerinden itiabren çok kuvetli olması bekleniyor. Adana 21 derece parçalı ve az bulutlu, Antalya 19 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı olacak.

Samsun 18 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, Trabzon 20 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum 7 derece parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 12 derece az bulutlu ve açık olması tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *