» 
»
 

29.12.2016 yurtta güncel hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yurt genelinde kar ve karla karışık yağmur görülecek. 29 Aralık hava durumu ayrıntılarda...

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke geneli çok bulutlu, Ege, Marmara, İç Anadolu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ile Güneydoğu Anadolu'nun batı kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Akdeniz kıyıları ile Elazığ, Malatya, Kilis ve Gaziantep çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağışlı olan diğer yerlerin ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışlar, Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde kuvvetli, Adana çevrelerinde sağanak ve çok kuvvetli, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Bursa, Balıkesir'in kuzey kesimleri ile Çankırı'nın çevrelerinde yoğun kar şeklinde olacak. Kuzeydoğu kesimlerinde ise kuvvetli olmak üzere doğu ve iç kesimlerde don ile buzlanma olayı bekleniyor.

Bazı illere göre 29 Aralık 2016 hava durumu şöyle, Ankara 2 derece çok bulutlu ve kar yağışlı, İstanbul 4 derece çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, öğle saatlerinden itibaren il geneli kar yağışlı olacak. İzmir 6 derece çok bulutlu, zamanla karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı, Adana 11 derece çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinde yoğun kar yağışı bekleniyor.

Antalya 13 derece az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yağışlar doğu kıyılarında yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde yoğun kar şeklinde, Samsun 12 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Erzurum -1 derece parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 9 derece parçalı ve çok bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *