» 
»
 

293 gün önce Tokat'ta kaybolan çocuklar için aramalar devam ediyor

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 293 gün önce kaybolan Dursun Kaan Taşcı ile Bayram Erol adlı çocukların bulunması için tekrar başlatılan arama çalışmalarından da herhangi bir sonuç elde edilemedi.

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 293 gün önce kaybolan 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı'nın bulunması için Reşadiye'de bulunan Kelkit Çayı'nda ve ormanlık alanlarda tekrar yapılan arama çalışmalarında da bir ize rastlanmadı. Geçtiğimiz hafta AFAD ekipleri 3 gün süresince 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşçı'nın kayboldukları bölgede, Kelkit Çayı'nda ve civardaki ormanlık alanlarda arama çalışmaları yaptı. Kaybolan çocukların ailelerin ve yakınlarında katıldığı arama çalışmaları yine bir netice vermedi.

293 gün önce kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşçı'nın babası İbrahim Taşçı'nın, Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabire yaptığı açıklamada, çocuklarının bulunması için geçen hafta tekrardan çalışma başlatıldığını söyledi. Kaybolan çocukların aileleri olarak kısa süre önce Tokat Valisi Cevdet Can'ı ziyaret ettiklerini ve valinin gerekli yerlere talimatları göndereceğini söylediğini belirtti. Geçen hafta Vali Cevdet Can'ın talimatları doğrultusunda da 3 gün boyunca çocukların arandığını dile getirdi.

Birinci gün Kelkit Çayı'nda botla, ikinci gün ormanlık alanlarda çalışma yapıldığını, üçüncü günde yapılan açıklamada ise herhangi bir emareye rastlanmadığını ifade etti. Çocuklarından gelecek mutlu bir haberi umutla beklediklerini dile getiren baba Taşçı, her zaman yanlarında destek olan devlete ve Reşadiye halkına teşekkürlerini sundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *