» 
»
 

3 aylık bebek terör sorgusu için mülakata çağırıldı

Büyükbabasının vize başvurusu için yanlışlık yapması üzerine 3 aylık bebek ABD’nin Londra Büyükelçiliği tarafından mülakata çağırıldı.

3 aylık bebeğin terör sorgusu için ABD’nin Londra Büyükelçiliğine çağırılması haberi The Guardian’da yer aldı. Harvey Kenyon-Cairns adlı 3 aylık bebekleri ile birlikte İngiltere’den ABD’nin Florida eyaletinin Orlando kentine gitmek isteyen aileden büyükbaba Paul Kenyon torunu için Vize Feragat Programı kapsamındaki ülke vatandaşlarının doldurduğu Seyahat Onayı Elektronik Sistemi formunu doldurdu.

Formda yer alan  "Terör, casusluk, kundaklama ve soykırım aktivitelerinde hiç yer aldınız mı veya yer almayı düşünür müsünüz?" sorusunda, büyükbabanın yanlışlıkla "Evet" kutusunu işaretlemesi üzerine bebek, yaşamakta olduğu İngiltere’nin Cheshire bölgesindeki Poynton kentinden ABD’li yetkilerlerce sorgulanmak üzere Lonra büyükelçiliğine çağırıldı.

62 yaşındaki büyükbaba Kenyon, bunun basit bir yanlışlık olduğunu ve 3 aylık bir bebeğin kimseye zararı dokunamayacağını anlamamış olamalarına bir anlam veremezken, torununun başkente gidip gelmesinin 10 saat sürdüğünü ve bu sürenin Manchester’dan Orlando’ya olan 9,5 saatlik uçuştan fazla olduğunu vurguladı. Yaptığı yanlışlığın kendilerine 3 bin sterlin yaklaşık 14 bin liraya mal olduğunu dile getiren büyükbaba bunun gerçekten pahalı bir yanlış olduğunu ancak ABD Büyükelçiliğinin bunu fark etmesini umduğunu dile getirdi.

Büyükbaba Kenyon, sorgulanırken torununun çok uysal olduğunu ve hiç ağlamadığını belirterek  "Aslında onu sorguya turuncu bir tulumla götürmeyi düşünmüştüm ama büyükelçiliktekilerin mizah anlayışından emin olamadım ve vazgeçtim. Torunum tabii ki soykırım ya da casusluk gibi aktivitelerde yer almadı, gerçi birkaç defa bezlerini sabote etmiş olabilir ama büyükelçilikte bundan bahsetmedim." ifadesini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *