» 
»
 

3 gündür kayıp olan C.D. Çankırı'da eşeğiyle birlikte bulundu!

3 gündür kayıp olan, ailesinin uzun uğraşlar sonucunda hiçbir şekilde bulamadığı C.D. eşeğiyle birlikte uzun bir yolculuğa çıkarak Çorum Sungurlu Aydoğan Köyünden 100 KM uzağa gittiğini ve bu 3 gün boyunca da harçlıklarla idare ettiğini belirtti

Çorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Aydoğan köyünde küçükbaş hayvan yetiştiren 49 yaşındaki Vedat D. oğlu C.D. ile birlikte hayvanların karnını doyurduktan sonra akşam saatlerine doğru evlerine geldi. Yemeğin ardından uyuyan baba Vedat D. sabah uyandığında oğlunun evde olmadığını fark etti. Oğlunu aramak için hayvanların bulunduğu ahıra giden baba ahırda eşeğinin de yerinde olmadığını gördü. Köyde ve bölgede uzun süre boyunca oğlunu arayan baba jandarmayı arayarak yardım istedi.

Eşekle evden ayrılan ve 3 gündür haber alınamayan 14 yaşındaki C.D. köydeki evinden yaklaşık olarak 200 kilometre uzaklıkta Çankırı’da bulundu. Eşeğiyle şehir turu yapan C.D. güvenlik güçleri tarafından yeri tespit edilerek ve bulunarak Çankırı Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Cebindeki harçlıklarla 3 gün boyunca yiyecek alan ve yer yer yolunun üzerindeki köylere uğrayıp konaklayan C.D. Çorum’a kadar eşekle geldiğini belirtti. 3 günün sonunda bulunan C.D. Çankırı Çocuk Şube Ekipleri tarafından ailesine teslim edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *