» 
»
 

3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz'e ait bir valiz daha bulundu

Ankara'da 2, Tuzla'da ise 1 kişinin katil zanlısı olan Atalay Filiz'in yakalanmasının ardından yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Soruşturma kapsamında Atalay Filiz'e ait yeni bir valize daha ulaşıldı...

Günlerce Türkiye'nin gündemini meşgul eden ve yakalanması için ülke genelinde arama başlatına Atalay Filiz, duyarlı vatandaşların yaptıkları ihbarlar neticesinde yakalanarak  emniyete teslim edilmişti. İlk ifadelerinde gayet aklı başında ve sakin olduğu gözlemlenen Filiz, mahkemede tam tersi bir tutum sergileyerek karşısındakileri akli dengesinin bozuk olduğuna inandırmaya çalışmış, bu tutumu karşısında mahkeme kararı ile adli tıp kurumuna götürülerek gözlem altına alınmıştı. Yapılan tetkikler doğrultusunda akli dengesinin yerinde olduğuna kanaat edilen Filiz, kurumdan alınarak tekrar Silivri Ceza evine gönderildi.

Kendi ifadeleri doğrultusunda firari olduğu süreç içerisinde İzmir'de Gümüldür Cumhuriyet Mahallesi Seferi Hisar-Kuşadası Karayolu'nun altından geçen menfezde de saklanmaya çalıştığı bir süre burada yatıp kalktığı ve beslendiği öğrenilen Filiz yakalandıktan sonra bölgede devam eden araştırmalar sonucunda kendisine ait olduğu tespit edilen bir valize daha ulaşıldı.

Yakalanmadan önce elde edilen kamera görüntülerinde de sürekli yanında valizle gezdiği gözlemlenen Filiz'in bulunan bu yeni çantasından, kitap, farklı tarihli gazete parçaları, kimlik kaplamaya makinesi, elektro şok cihazı, Türk bayrağı, laptop çantası, kıyafet, kendine ait 15 fotoğraf, sim kart, CD'ler, bir hard disk ve el yazısı ile yazılmış kağıtlar çıktı.

Valizden çıkan hard disk emniyet yetkilileri tarafından incelenmek üzere alınırken, diğer eşyalarından bazıları savcılıktan gelen yazı ile soruşturma dosyası ile ilişiği olmadığı gerekçesi ile Silivri ceza evine göderilerek Atalay Filiz'e teslim edildi...

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *